O nás

Výroba odhlučňovacích, zvukopohltivých a tlmiacich materiálov odolných teplotám až do 800°C.

Hlavným predmetom činnosti je výroba a predaj izolačných vrstvených materiálov s unikátnymi odhlučňovacími, zvukopohltivými, tlmiacimi a tepelnoizolačnými vlastnosťami. Naše výrobky perfektne tlmia zvuk, hluk a vibrácie spôsobené agregátmi alebo motormi rôznych vozidiel. Produkty IZOLEXU sa najlepšie osvedčili pri izolácii motorových priestorov nákladných automobilov, autobusov, poľnohospodárskych strojov, traktorov, turbín a v špeciálnej vojenskej technike. Zvukovo-izolačné materiály sa používajú v teplotnom rozmedzí 100 °C až 800°C a ich hlavný komponent je sklené vlákno, prešívané alebo vpichované. Na zlepšenie a doplnenie rôznych charakteristík sa zlepujú/vrstvia rôzne materiály a tak sa vytvárajú originálne, kombinované vlastnosti finálneho produktu. Povrchy sú spevňované hliníkovou fóliou na jednej strane a samolepiacou fóliou na druhej. Tá umožňuje lepenie vrstvených izolačných materiálov na povrchy, ktoré je potrebné izolovať a hliníková fólia pritom odráža tepelné žiarenie a tým zabraňuje šíreniu tepla do chráneného priestoru.

Vo výrobe zvukovo-izolačných a tepelno-izolačných materiálov máme dlhoročné skúsenosti a v danom odbore patríme na Slovensku a v Čechách medzi špičku.

Spoločnosť IZOLEX Bratislava, a.s. bola založená v roku 2006 ako stopercentná dcérska spoločnosť Technického skla, a.s. a prevzala výrobný program jej divízie IZOMAT založenej v roku 1980. V súčasnosti IZOLEX Bratislava, a.s. úspešne pokračuje v rozvoji pôvodného výrobného programu ako samostatná a nezávislá spoločnosť.

Do roku 2016 boli našou cieľovou skupinou firmy produkujúce nákladné motorové vozidlá a stroje s vysokou teplotou hlavne na území Slovenskej a Českej republiky, Poľskej republiky, Maďarska, Rakúska, Slovinska, Francúzska a Ruskej federácie.

Náš cieľ od roku 2017 je pokrytie trhu štátov V4, západnej EU a Európskej časti bývalého Sovietskeho Zväzu našimi výrobkami, ako aj získanie strategického partnera v oblasti izolácií s nižšími teplotami.

Naša misia:

Pomoc výrobcom kvalitne a spoľahlivo izolovať zvukové a tepelné zdroje, a znižovať prenos vibrácií na okolie.

Od roku 2008 sme držiteľmi certifikátu systému manažérstva kvality EN ISO 9001.

Antivibračné

Najvhodnejším výberom na zredukovanie nežiaducich vibrácií a zabráneniu opotrebovania a nepohodlia sú antivibračné materiály

Použitie:
stroje, autá, priemyselné a vojenské vozidlá.

Produkty

Tepelné izolácie

Absolútnou špičkou svojej triedy sú naše tepelne izolačné materiály s odolnosťou do 500°C

Použitie:
infražiariče, sauna, krby.

Produkty

Tepelno-zvukové izolácie

Ideálne riešenie do statických zdrojov tepla, komínov, rekuperátorov alebo vyhrievačov

Použitie:
autobusy, nákladné autá, poľnohospodárstvo, vojenská technika, rúry, rozvodné skrine, komíny.

Produkty

Hybridné (kombinované)

Odborná kombinácia našich najlepších materiálov do jednej triedy hybridných materiálov, na dosiahnutie extra funkcií a širokej škále využitia

Použitie:
autobusy, nákladné autá, poľnohospodárstvo, vojenská technika, rúry, rozvodné skrine, komíny, stroje, autá, priemyselné a vojenské vozidlá.

Produkty